Jeansy Fay damskie

Jeansy Fay damskie

Historia marki Fay sięga lat 80. XX wieku. Początek jej historii miał miejsce w Stanach Zjednoczonych kiedy to Diego i Andrea Della Valle zainteresowali się modą pracowniczą a konkretnie kurtkami użytkowanymi przez straż pożarną stanu Maine. Postanowili wykorzystać ten potencjał i przejęli markę Fay, która ówcześnie zajmowała się specjalistyczną produkcją odzieży technicznej m.in. dla strażaków i rybaków. W przenoszeniu marki do Włoch prześwietlał im konkretny cel, a mianowicie chcieli wprowadzić modę pracowniczą do środowiska miejskiego. Fay stała się utożsamieniem energii amerykańskiej odzieży roboczej z bezbłędnym włoskim stylem. Marka daje możliwość sprostania każdemu wyzwaniu; czy to w miejskim zgiełku, czy w dziewiczej przyrodzie. 

Diego i Andrea Della Valle odnieśli sukces. Ich pomysł wcielenia mody pracowniczej do środowiska miejskiego sprawdził się znakomicie. Odzież przeznaczona wcześniej dla osób narażonych na różne czynniki atmosferyczne i sytuacyjne okazała się być niezwykle praktyczna w codziennym życiu, a do tego prezentowała się bezbłędnie. Kurtka zyskała miano kultowej w stolicach całego świata. “Fay 4 Ganci”, bo taki właśnie nosi tytuł pierwowzoru tego popularnego modelu, podbił serca wielu osób. To bardzo wytrzymała kurtka, która została wykonana z niezwykle wytrzymałej nylonowej cordury. Można dostrzec pewną inspirację stylem amerykańskich strażaków, jednak linie i użyte materiały zostały zmodyfikowane na potrzeby najbardziej wymagających odbiorców.

Co ciekawe, „ganci” z włoskiego oznacza ‘’haki’’, co nie jest przypadkowe, gdyż ten kultowy model posiada metalowe zapięcia inspirowane niczym innym jak właśnie uniformami amerykańskich strażaków. Model ten szybko stał się niezbędnikiem w garderobach zarówno mężczyzn, jaki i kobiet. Zyskał uznanie szczególnie wśród osób nowoczesnych, aktywnych a przede wszystkim ekskluzywnych, lubiących otaczać się przedmiotami odzwierciedlającymi ich gusta związane z elegancją i funkcjonalnością.

Model kurtki “Fay 4 Ganci” był stale przeprojektowywany, a asortyment marki został poszerzony o wiele innych elementów odzieży. Cechy ją wyróżniające to przede wszystkim: wykorzystywanie odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów o specjalistycznych właściwościach, bardzo praktyczny design oraz dbałość o najdrobniejsze szczegóły.

W ich ofercie można znaleźć zarówno kurtki jak i wełniane swetry czy jeansowe spodnie. Wybór jest szeroki, ale każdy produkt łączy w sobie innowacyjne materiały, głęboko zakorzeniona tradycje oraz ponadczasową elegancję. Wszechstronność, styl i doskonałość to cechy doskonale opisujące włoską modę Fay. 

Wysoka jakość używanych materiałów sprawia, że propozycje wychodzące spod logo Fay są niezwykle wyrafinowane i szykowne. W ofercie dostępny jest szereg produktów, począwszy od odzieży wierzchniej, dzianiny, spodni, czy sukienki aż po akcesoria. Nie tylko są to wygodne elementy garderoby, ale także są niezwykle użyteczne. Nadają się do ubrania na każdą okazję, dodając właścicielowi pewności siebie i nieskazitelnego wyglądu bez względu na okoliczności.

 

Moda inspirowana typowo męskimi dla tamtych czasów zawodami jest coraz chętniej wybierana przez kobiety. Doskonale ilustruje to jak marka ewoluowała wykorzystując najlepsze cechy swojego pierwowzoru podążając jednak naprzeciw swoim klientom. Dynamicznie się rozwija, tworząc coraz to nowsze kolekcje. Efekty tych starań są natychmiast zauważalne.

Damskie Jeansy Fay doskonale oddają elegancję i klasę w duchu postępu. Dają szansę w pełni sprostać nawet tym najbardziej wymagającym wyzwaniom zawodowym, czy prywatnym. Są wygodne i funkcjonalne jednak ich prezencja jest stale nienaganna. Świetnie oddają motto marki Fay, którym są elegancja i funkcjonalność. Fay jest znakomitym wyborem dla kobiet ceniących sobie nowoczesność i znakomite włókna. Sprosta oczekiwania wymagających osób, które są świadome swoich atutów i stawiają na  estetyczną praktyczność. Posiadanie odzieży Fay oznacza ponadczasowość.